Budynki czyli dzieła sztuki

budynki_czyli_dziela_sztuki.jpg

Architektura jest jedną ze sztuk. Tak było i będzie.

A praca architekta to praca artysty. Niektóre budynki są tak piękne, że nawet nie musimy do nich wchodzić, wystarczy je po prostu podziwiać.

Wydawane są także albumy poświęcone budynkom mieszkalnym i wieżowcom, a także różnym instytucjom, po prostu takie, gdzie znajdują się ciekawe realizacje architektoniczne. Niektórzy są wielkimi fanami architektury.

Turyście jeżdżąc do takich miast, jak Londyn, Paryż, Nowy Jork, Sydney czy Barcelona podziwiają piękne budynki, kupują widokówki z ich zdjęciami czy fotografują się na ich tle. Prawie każdy wie, kto zaprojektował katedrę w Barcelonie, czy Bazylikę św.

Piotra w Rzymie. Są tez tacy, którzy wiedzą, kto jest autorem nowoczesnych, wysokich, niesamowitych budynków w Berlinie czy Londynie.

Takie nazwiska, jak Zaha Hadid czy Norman Foster znane są na całym świecie. Zapewne każdy z nas chciałby, aby projekty budynków tych właśnie architektów stały także w dużych, polskich miastach.

Proste w montażu rury pehd to najlepsze rozwiązanie Produkcją betonu od wielu lat zajmuje się warbud beton z siedzibą w Warszawie Luboń mieszkania Luboń Deweloper Luboń, domy i mieszkania w Luboniu

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *